• Nech opäť rozhodne zdravá súťaživosť!

• Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší, máme viac energie a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole a škôlke vždy zíde! Do projektu sa tento rok zapojilo až 254 základných škôl 326 materských škôl. O tom, ktoré školy a škôlky získajú ovocie a zeleninu rozhodujete vy!

Hlasujte v 6. ročníku projektu Čerstvé hlavičky od 25. 4. do 29. 5. 2024! Každý deň v tomto termíne môžete hlasovať za jednu vybranú školu a jednu vybranú škôlku. Víťazné školy a škôlky získajú každý týždeň počas celého nasledujúceho školského roka 2024/2025, čerstvé ovocie alebo zeleninu!

Viac https://www.cerstvehlavicky.sk/#uvod

• Exkurzia Nitra - štvrtáci

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Nitra - štvrtáci. Štvrtáci našej školy sa zúčastnili exkurzie v meste pod Zoborom v Nitre. Najväčšiu slávu zažívala Nitra v časoch Nitrianskeho kniežatstva, Veľkej Moravy a Cyrilo-metodskej misie. Práve týmto obdobím nás pán Matej Šiška, zvaný ako knieža Slavobor, previedol interaktívnym rozprávaním životom starých Slovanov v Starom divadle Karola Spišáka. V meste sme sa zastavili pri Pribinovom meči, ale aj soche kováča Corgoňa, ktorý ochránil Nitru pred Turkami. Pán sprievodca nám prezradil, že socha vraj plní tajné želania. Uvidíme. Veľmi nás zaujala aj prehliadka nitrianskeho hradu, z ktorého bol nádherný výhľad po okolí. V Katedrále sv. Emeráma sme obdivovali výzdobu chrámu a s obavou sme vošli aj do tmavých kazemat, čo sú podzemné, tajné chodby. Pán Šiška nás zaviedol aj do uličky, v ktorej vraj v noci straší lakomý mlynár.  Po nabitom programe sme sa občerstvili výbornou zmrzlinou a hor sa domov. Cesta rýchlikom menom Urpín bola pre nás tiež veľkým dobrodružstvom.

• Stavanie mája v materskej škole

• Stavanie mája – patrí medzi typické slovenské tradície a túto tradíciu sme dodržali aj v našej MŠ.„ Ej máje máje….“ 🎤Takto si spievali chlapci v našej MŠ, keď stavali svojim dievčatám-kamarátkam máj😍. Nie je síce veľký, ale o to väčšiu radosť z neho deti majú.V rámci regionálnej výchovy si deti aj takýmto spôsobom pripomínajú ľudové tradície regiónu.

• Deň bez školskej tašky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň bez školskej tašky

V piatkové ráno 26.4.2024 sa nejeden obyvateľ Zvolenskej Slatiny čudoval, v čom si deti nesú pomôcky do školy. A veru, bolo sa na čo pozerať. Žiaci si niesli učebnice a desiatu v rôznych predmetoch, ako napríklad vo vedrách, zásuvkách, košíkoch, taškách, či dokonca na minitraktore!

Možno to znie neuveriteľne, ono to veľmi zábavné aj bolo, no malo to hlbší význam. V tento deň, ktorý je celosvetovo známy ako “No Backapack Day”, sme si zábavnou formou chceli pripomenúť, že nie každý žiak na našej planéte má prístup k vzdelaniu. Že v rôznych kútoch sveta pre školopovinné deti nie je samozrejmosťou vlastniť krásnu školskú tašku a v nej mať každé ráno pripravené učebnice, zošity, peračník či desiatu. Mnohé deti musia denne dlhé hodiny kráčať pešo do školy a svoje skromné učebné pomôcky si nesú so sebou “iba tak”.

• Exkurzia - Krajská knižnica Zvolen

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia - Krajská knižnica ZvolenŠtvrtáci sa 22. 4. 2024 v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene zúčastnili na interaktívnej prednáške pod názvom Lesné tajomstvá. Upevnili a rozšírili si tak svoje vedomosti o lese a živote v ňom. Zároveň si pripomenuli Deň Zeme a apríl mesiac lesov.

• Túlavé topánky na výlete

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Túlavé topánky na výleteŽiaci z krúžku Túlavé topánky sa tentokrát zatúlali vláčikom na Podzámčok. Boli si obzrieť zrúcaninu Dobronivského hradu, ktorý vznikol asi po mongolskom vpáde v druhej polovici 13. storočia ako strážny objekt pri starej obchodnej ceste južne od Zvolena Po výdatnom olovrante sme navštívili ranč Podzámocký dvor. Pán majiteľ nám poukazoval hospodárske zvieratá. Boli tam 3 prasiatka, ako z rozprávky, zvedavé kozičky, ovečky, okrasné sliepočky, zajačiky, ozdobné pávy, aj hovoriaci papagáj Oliver. Najväčší zážitok sme mali z koníkov, na ktorých sme sa mohli povoziť.

• Výchovný koncert v materskej škole.

• Dnes sa naša MŠ ozývala spevom aj v Očovej. Prišli k nám žiačky zo ZŠ s výchovným koncertom🎵🎶🎼. Motivačným programom nám odprezentovali hudobné nástroje 🎸a spoločne si s našimi detičkami zaspievali známe pesničky. Žiačkám patrí za ich výborný výkon veľké ĎAKUJEMEEE💓 a samozrejme poďakovanie patrí aj ich pani učiteľke za neunavnú prácu a podporu pani Mgr. Marcelke Almanovej👏👏👏.

• 28.marec - Deň učiteľov

• Dňa 28.3. si pripomíname Deň učiteľov. Náš žiacky parlament celý učiteľský zbor potešil už o dva dni skôr. Okrem milých ďakovných posterov nás prekvapili i sladkým pohostením. Nesmierne si vážime, že náš sviatok s nami takýmto spôsobom oslávili a celému žiackemu parlamentu srdečne ďakujeme.