• Deň bez školskej tašky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň bez školskej tašky

V piatkové ráno 26.4.2024 sa nejeden obyvateľ Zvolenskej Slatiny čudoval, v čom si deti nesú pomôcky do školy. A veru, bolo sa na čo pozerať. Žiaci si niesli učebnice a desiatu v rôznych predmetoch, ako napríklad vo vedrách, zásuvkách, košíkoch, taškách, či dokonca na minitraktore!

Možno to znie neuveriteľne, ono to veľmi zábavné aj bolo, no malo to hlbší význam. V tento deň, ktorý je celosvetovo známy ako “No Backapack Day”, sme si zábavnou formou chceli pripomenúť, že nie každý žiak na našej planéte má prístup k vzdelaniu. Že v rôznych kútoch sveta pre školopovinné deti nie je samozrejmosťou vlastniť krásnu školskú tašku a v nej mať každé ráno pripravené učebnice, zošity, peračník či desiatu. Mnohé deti musia denne dlhé hodiny kráčať pešo do školy a svoje skromné učebné pomôcky si nesú so sebou “iba tak”.

• Exkurzia - Krajská knižnica Zvolen

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia - Krajská knižnica ZvolenŠtvrtáci sa 22. 4. 2024 v Krajskej knižnici Ľ. Štúra vo Zvolene zúčastnili na interaktívnej prednáške pod názvom Lesné tajomstvá. Upevnili a rozšírili si tak svoje vedomosti o lese a živote v ňom. Zároveň si pripomenuli Deň Zeme a apríl mesiac lesov.

• Túlavé topánky na výlete

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Túlavé topánky na výleteŽiaci z krúžku Túlavé topánky sa tentokrát zatúlali vláčikom na Podzámčok. Boli si obzrieť zrúcaninu Dobronivského hradu, ktorý vznikol asi po mongolskom vpáde v druhej polovici 13. storočia ako strážny objekt pri starej obchodnej ceste južne od Zvolena Po výdatnom olovrante sme navštívili ranč Podzámocký dvor. Pán majiteľ nám poukazoval hospodárske zvieratá. Boli tam 3 prasiatka, ako z rozprávky, zvedavé kozičky, ovečky, okrasné sliepočky, zajačiky, ozdobné pávy, aj hovoriaci papagáj Oliver. Najväčší zážitok sme mali z koníkov, na ktorých sme sa mohli povoziť.

• Výchovný koncert v materskej škole.

• Dnes sa naša MŠ ozývala spevom aj v Očovej. Prišli k nám žiačky zo ZŠ s výchovným koncertom🎵🎶🎼. Motivačným programom nám odprezentovali hudobné nástroje 🎸a spoločne si s našimi detičkami zaspievali známe pesničky. Žiačkám patrí za ich výborný výkon veľké ĎAKUJEMEEE💓 a samozrejme poďakovanie patrí aj ich pani učiteľke za neunavnú prácu a podporu pani Mgr. Marcelke Almanovej👏👏👏.